Maserati Successo Black Dial Gold Stainless Steel Watch For Men - R8873645002
Name
Maserati R8873645002 Successo solar Chronograph Mens Watch 44mm 5ATM
Brand name
Maserati
SKU
mid-31204
EAN Code
Gender
Mens
Manufacturer series
Successo Solar Chrono 44mm
Manufacturer item no.
R8873645002
Style
Sporty
Item-Weight
0.15
Display
Analog
Movement
Solar (quartz)
Functions
24-hours, Chronograph, Date, Hour, Minute, Second, Solar
Case Material
Stainless steel
Case width
44
Case thickness
12
Case shape
Round
Waterresistance
5
Case Color
Gold
Surface
Matted, Polished
Glass
hardened, Mineral glass
Bezel
Fixed
Case Bottom
pressed, Stainless steel bottom
Dial Color
Black
Lighting
Illum. hands, Illum. indexes
Watchband Material
Stainless steel
Watchband Color
Gold
Clasp
Folding clasp
Lug width
20
Max. wrist circumference
210
Model R8873645002
EAN Code 8033288925842
Manufacturer Maserati
Gender Gents
Warranty 2 years
Water Resistancy 50 metres
Movement Solar
Case material Stainless steel
Case Width 45.00 mm
Case Thickness 11.00 mm
Dial color Black
Dial type Logo
Illumination Neobrite
Crystal Mineral
Strap Material Stainless Steel
Strap type Bracelet - big
Strap Color Gold
Strap Width 20.00 mm
-65%
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Description
Name
Brand name
Maserati
SKU
mid-31204
EAN Code
Gender
Mens
Manufacturer series
Successo Solar Chrono 44mm
Manufacturer item no.
R8873645002
Style
Sporty
Item-Weight
0.15
Display
Analog
Movement
Solar (quartz)
Functions
Case Material
Case width
44
Case thickness
12
Case shape
Round
Waterresistance
5
Case Color
Surface
Matted, Polished
Glass
hardened, Mineral glass
Bezel
Fixed
Case Bottom
Dial Color
Black
Lighting
Illum. hands, Illum. indexes
Watchband Material
Watchband Color
Clasp
Folding clasp
Lug width
20
Max. wrist circumference
210
Model R8873645002
EAN Code 8033288925842
Manufacturer Maserati
Gender Gents
Warranty 2 years
Water Resistancy 50 metres
Movement Solar
Case material Stainless steel
Case Width 45.00 mm
Case Thickness 11.00 mm
Dial color Black
Dial type Logo
Illumination Neobrite
Crystal Mineral
Strap Material Stainless Steel
Strap type Bracelet - big
Strap Color Gold
Strap Width 20.00 mm