Maserati Epoca Mother of Pearl Dial Silver Mesh Strap Watch For Women - R8853118504
| Glass | Mineral |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Milanese |
| Movement | Quartz |
| Function | 3 Hands, Date, Quartz |
| Local Warranty | 2 Year |
| Water Resistant | 100m |
| Style | Casual |
| Gender | Men |
| International Warranty | 2 Years |
| Case Size | 34mm |
Details
| Model | R8853118514 (R8853118504) |
|---|---|
| EAN Code | 8033288934813 |
| Manufacturer | Maserati |
| Gender | Ladies |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 100 metres |
| Movement | Quartz |
| Case material | Stainless steel |
| Case Width | 34.00 mm |
| Case Thickness | 9.00 mm |
| Dial color | Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Strap Width | 14.00 mm |
Maserati Epoca Mother of Pearl Dial Ladies Watch R8853118504
- Band Material: Stainless Steel Mesh
- Band Color: Silver-tone
- Case Size: 34 mm
- Case Thickness: 8.5 mm
- Band Type: Bracelet
- Band Width: 16 mm
- Clasp: Fold Over
- Dial Color: Mother of Pearl
- Movement: Quartz
- Water Resistance: 100 meters / 330 feet
- Product warranty: 1 year




















Description
| Glass | Mineral |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Milanese |
| Movement | Quartz |
| Function | 3 Hands, Date, Quartz |
| Local Warranty | 2 Year |
| Water Resistant | 100m |
| Style | Casual |
| Gender | Men |
| International Warranty | 2 Years |
| Case Size | 34mm |
Details
| Model | R8853118514 (R8853118504) |
|---|---|
| EAN Code | 8033288934813 |
| Manufacturer | Maserati |
| Gender | Ladies |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 100 metres |
| Movement | Quartz |
| Case material | Stainless steel |
| Case Width | 34.00 mm |
| Case Thickness | 9.00 mm |
| Dial color | Pearl |
| Crystal | Mineral |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Strap Width | 14.00 mm |
Maserati Epoca Mother of Pearl Dial Ladies Watch R8853118504
- Band Material: Stainless Steel Mesh
- Band Color: Silver-tone
- Case Size: 34 mm
- Case Thickness: 8.5 mm
- Band Type: Bracelet
- Band Width: 16 mm
- Clasp: Fold Over
- Dial Color: Mother of Pearl
- Movement: Quartz
- Water Resistance: 100 meters / 330 feet
- Product warranty: 1 year


















