Tissot Tradition 5.5 White Dial Brown Leather Strap Watch for Men - T063.409.36.018.00
Model T063.409.36.018.00 (T0634093601800)
EAN Code 7611608286180
Manufacturer Tissot
Gender Gents
Warranty 2 years
Water Resistancy 30 metres
Movement Quartz
Case material Stainless Steel PVD
Case Width 39.00 mm
Case Thickness 5.00 mm
Dial color White
Crystal Sapphire
Strap Material Leather
Strap Color Brown
Strap Width 18.00 mm
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Product image 19
Product image 20
Product image 21
Product image 22
Product image 23
Product image 24
Product image 25
Product image 26
Product image 27
Product image 28
Product image 29
Product image 30
Product image 31
Product image 32
Description
EAN Code 7611608286180
Manufacturer Tissot
Gender Gents
Warranty 2 years
Water Resistancy 30 metres
Movement Quartz
Case Width 39.00 mm
Case Thickness 5.00 mm
Dial color White
Crystal Sapphire
Strap Material Leather
Strap Color Brown
Strap Width 18.00 mm