Seiko 5 Sports GMT Asian Exclusive Series
Limited Edition 5500 pcs
Automatic Movement
Dual Time
Hardlex Crystal
Caliber No: 4R34
24 Jewels
100m Water Resistance
Stainless Steel Case
Stainless Steel Strap
Magnetic resistance: 4,800 A/m
Power Reserve: Approx. 41 Hours
Three-fold clasp with secure lock & push button release
See-through Screw Case Back
Case Length:46.0mm
Case Size Diameter: 42.5mm
Case Size Thickness: 13.6mm
-65%
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Product image 19
Product image 20
Product image 21
Description
Limited Edition 5500 pcs
Automatic Movement
Dual Time
Hardlex Crystal
Caliber No: 4R34
24 Jewels
100m Water Resistance
Stainless Steel Case
Stainless Steel Strap
Magnetic resistance: 4,800 A/m
See-through Screw Case Back
Case Length:46.0mm
Case Size Diameter: 42.5mm
Case Size Thickness: 13.6mm