Maserati Stile Chronograph Blue Dial Rose Gold Two Tone Strap Watch For Men - R8873642002
| Model | Watch |
|---|---|
| Reference | R8873642002 |
| Style | Sport, Smart |
| Shape Watch | Rounded |
| Gender | Man |
| Collection | STILE |
| Warranty | Yes | 2 Year | Official Presentation Box |
| Box / Package | Yes Official Presentation Box |
SPECIFIC FUNCTIONS |
|
| Display | Analog |
| Functions (List) | 3 Hands, Chronograph, Day |
| Movement | Quartz |
| Crown | Thread |
| W.R. | 10 Bar |
OTHER FEATURES |
|
| Case Material | P.V.D. Steel |
| Strap | P.V.D. Steel |
| Glass | Mineral |
| Dial Color | Black, Blue, Ip |
| Color Needles | Ip |
| Bracelet Color | Grey, Ip |
| Diameter without Crown | 45.00 mm |
| Thickness | 11.00 mm |
What’s in the box?
- 2 Year Warranty
- User Manual
- Original MASERATI box
| Model | R8873642002 |
|---|---|
| EAN Code | 8033288908005 |
| Marka | Maserati |
| Gender | Gents |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 100 metres |
| Movement | Quartz, Miyota JS25 |
| Case material | Stainless steel |
| Case Width | 45.00 mm |
| Case Thickness | 10.00 mm |
| Dial color | Navy Blue |
| Crystal | Mineral |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 21.00 mm |
Maserati Stile Analog Blue Dial Men's Watch R8873642002
- Band Material: Stainless Steel
- Band Color: Silver & Rose Gold
- Case Color: Rose Gold
- Case Size: 45 mm
- Case Thickness: 11 mm
- Band Width: 23 mm
- Dial Color: Blue
- Movement: Quartz
- Water Resistance: 100 meters / 330 feet
- Product warranty: 1 year
Original: $205.44
-65%$205.44
$71.90

















Description
| Model | Watch |
|---|---|
| Reference | R8873642002 |
| Style | Sport, Smart |
| Shape Watch | Rounded |
| Gender | Man |
| Collection | STILE |
| Warranty | Yes | 2 Year | Official Presentation Box |
| Box / Package | Yes Official Presentation Box |
SPECIFIC FUNCTIONS |
|
| Display | Analog |
| Functions (List) | 3 Hands, Chronograph, Day |
| Movement | Quartz |
| Crown | Thread |
| W.R. | 10 Bar |
OTHER FEATURES |
|
| Case Material | P.V.D. Steel |
| Strap | P.V.D. Steel |
| Glass | Mineral |
| Dial Color | Black, Blue, Ip |
| Color Needles | Ip |
| Bracelet Color | Grey, Ip |
| Diameter without Crown | 45.00 mm |
| Thickness | 11.00 mm |
What’s in the box?
- 2 Year Warranty
- User Manual
- Original MASERATI box
| Model | R8873642002 |
|---|---|
| EAN Code | 8033288908005 |
| Marka | Maserati |
| Gender | Gents |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 100 metres |
| Movement | Quartz, Miyota JS25 |
| Case material | Stainless steel |
| Case Width | 45.00 mm |
| Case Thickness | 10.00 mm |
| Dial color | Navy Blue |
| Crystal | Mineral |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Strap Width | 21.00 mm |
Maserati Stile Analog Blue Dial Men's Watch R8873642002
- Band Material: Stainless Steel
- Band Color: Silver & Rose Gold
- Case Color: Rose Gold
- Case Size: 45 mm
- Case Thickness: 11 mm
- Band Width: 23 mm
- Dial Color: Blue
- Movement: Quartz
- Water Resistance: 100 meters / 330 feet
- Product warranty: 1 year
























