🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Maserati Royale 44mm Stainless Steel Fiber Strap Watch For Men - R8871637001
- Case Dimension: 44 mm
- Dial Colour: Blue
- Material: Stainless steel
- Shape: Round
- Bracelet: Blue and grey fabric strap with stainless steel buckle
- Functions: Chronograph
- Main Functions: Hours and minutes
- Movement: Quartz
- Water resistance: 5 atm
- 2 years warranty
| BRAND | Maserati |
|---|---|
| BRAND KIND | Maserati Royale |
| GENDER | Men |
| WATCH SHAPE | Round |
| DISPLAY TYPE | Analog |
| DIAL COLOR | Blue |
| STRAP TYPE | Fibers |
| STRAP COLOR | Blue |
| STRAP KIND | Fibers |
| BAND WIDTH | 20 mm |
| DIAMETER | 44 mm |
| THICKNESS | 11.2 mm |
| THE WEIGHT | 80 Grams |
| DATE | Monthly Date |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters |
| DESIGN | Maserati |
| MOVEMENT | Quartz (Battery) |
| WARRANTY | One year against industry defects |
| SPECIAL FEATURES | Stop watch |
| PRODUCT CODE | R8871637001 |
| PHONE NUMBER | 01010843012 |
$71.90
Original: $205.44
-65%Maserati Royale 44mm Stainless Steel Fiber Strap Watch For Men - R8871637001—
$205.44
$71.90
















Description
- Case Dimension: 44 mm
- Dial Colour: Blue
- Material: Stainless steel
- Shape: Round
- Bracelet: Blue and grey fabric strap with stainless steel buckle
- Functions: Chronograph
- Main Functions: Hours and minutes
- Movement: Quartz
- Water resistance: 5 atm
- 2 years warranty
| BRAND | Maserati |
|---|---|
| BRAND KIND | Maserati Royale |
| GENDER | Men |
| WATCH SHAPE | Round |
| DISPLAY TYPE | Analog |
| DIAL COLOR | Blue |
| STRAP TYPE | Fibers |
| STRAP COLOR | Blue |
| STRAP KIND | Fibers |
| BAND WIDTH | 20 mm |
| DIAMETER | 44 mm |
| THICKNESS | 11.2 mm |
| THE WEIGHT | 80 Grams |
| DATE | Monthly Date |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters |
| DESIGN | Maserati |
| MOVEMENT | Quartz (Battery) |
| WARRANTY | One year against industry defects |
| SPECIAL FEATURES | Stop watch |
| PRODUCT CODE | R8871637001 |
| PHONE NUMBER | 01010843012 |
