Marc Jacobs Fergus Orange Dial Rose Gold Steel Strap Watch for Women - MBM8648
Experience luxury and style with the Marc Jacobs Fergus Watch for Women! Featuring a vibrant orange dial and rose gold steel strap, this watch is perfect for any occasion. The sleek design and superior craftsmanship make it a must-have for any fashion-forward individual.
| Model: | MBM8648 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Γ 38.00 mm |
| Thickness: | 11.00 mm |
| Case: | Brushed/polished rose gold colored steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Gold colored rose gold colored steel |
| Dial: | Orange with arabic numerals and index markings |
| Buckle: | Folding clasp made of rose gold colored steel |
| Glass: | Mineral, shatter-resistant |
| Bezel: | Rose gold colored, brushed/polished |
| Movement type: | Quartz (battery powered) |
| Seconds hand: | Ticking |
| Date: | Day and date |
| Water protection: | |
| Other: | Screw down crown |





Description
Experience luxury and style with the Marc Jacobs Fergus Watch for Women! Featuring a vibrant orange dial and rose gold steel strap, this watch is perfect for any occasion. The sleek design and superior craftsmanship make it a must-have for any fashion-forward individual.
| Model: | MBM8648 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Γ 38.00 mm |
| Thickness: | 11.00 mm |
| Case: | Brushed/polished rose gold colored steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Gold colored rose gold colored steel |
| Dial: | Orange with arabic numerals and index markings |
| Buckle: | Folding clasp made of rose gold colored steel |
| Glass: | Mineral, shatter-resistant |
| Bezel: | Rose gold colored, brushed/polished |
| Movement type: | Quartz (battery powered) |
| Seconds hand: | Ticking |
| Date: | Day and date |
| Water protection: | |
| Other: | Screw down crown |












