Marc Jacobs Dress Green Dial Green Silicone Strap Watch for Women - MBM2513
Get ready to make a statement with the Marc Jacobs Dress Watch for Women! With a bold green dial, this watch stands out from the rest. The vibrant green silicone strap adds a fun pop of color, perfect for adding some personality to any outfit. Get yours today and elevate your style game!
Material & Measurements| Model: | MBM2513 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Series: | Dress |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Ć 36.00 mm |
| Thickness: | 10.00 mm |
| Case: | Brushed/polished steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Green rubber steel |
| Dial: | Green with arabic numerals and index markings |
| Buckle: | Folding clasp made of steel |
| Glass: | Mineral, shatter-resistant |
| Bezel: | Plastic, green |
Original: $153.90
-65%$153.90
$53.87








Description
Get ready to make a statement with the Marc Jacobs Dress Watch for Women! With a bold green dial, this watch stands out from the rest. The vibrant green silicone strap adds a fun pop of color, perfect for adding some personality to any outfit. Get yours today and elevate your style game!
Material & Measurements| Model: | MBM2513 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Series: | Dress |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Ć 36.00 mm |
| Thickness: | 10.00 mm |
| Case: | Brushed/polished steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Green rubber steel |
| Dial: | Green with arabic numerals and index markings |
| Buckle: | Folding clasp made of steel |
| Glass: | Mineral, shatter-resistant |
| Bezel: | Plastic, green |






















