Marc Jacobs Henry Skeleton Red Dial Red Leather Strap Watch for Women - MBM1338
Introducing the Marc Jacobs Henry Skeleton watch for Women - MBM1338! This striking watch features a captivating red dial, paired with a stylish red leather strap. With its intricate skeleton design, this watch is both functional and fashionable, making it the perfect accessory for any outfit. Elevate your look with the Marc Jacobs Henry Skeleton watch.
- Display: Analog Display
- Red Dial
- Rose-Gold Hands
- Rose-Gold Applied Indexes
- Movement: Quartz
- 50 Meters / 165 Feet / 5 Atm Water-Resistant
- Case: Round Shaped Stainless Steel
| Model: | MBM1338 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Ć 34.00 mm |
| Thickness: | 12.00 mm |
| Case: | Brushed/polished rose gold colored steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Red leather |
| Dial: | Red skeleton dial |
| Buckle: | Tang type buckle made of rose gold colored steel |
| Bezel: | Rose gold colored, brushed/polished |
Original: $153.90
-65%$153.90
$53.87
















Description
Introducing the Marc Jacobs Henry Skeleton watch for Women - MBM1338! This striking watch features a captivating red dial, paired with a stylish red leather strap. With its intricate skeleton design, this watch is both functional and fashionable, making it the perfect accessory for any outfit. Elevate your look with the Marc Jacobs Henry Skeleton watch.
- Display: Analog Display
- Red Dial
- Rose-Gold Hands
- Rose-Gold Applied Indexes
- Movement: Quartz
- 50 Meters / 165 Feet / 5 Atm Water-Resistant
- Case: Round Shaped Stainless Steel
| Model: | MBM1338 |
| Manufacturer: | Marc by Marc Jacobs |
| Type: | Ladies watch, dress watch |
| Diameter: | Ć 34.00 mm |
| Thickness: | 12.00 mm |
| Case: | Brushed/polished rose gold colored steel |
| Back case rear: | Solid |
| Bracelet: | Red leather |
| Dial: | Red skeleton dial |
| Buckle: | Tang type buckle made of rose gold colored steel |
| Bezel: | Rose gold colored, brushed/polished |
























