Longines Record Black Dial Black Leather Strap Watch for Men - L2.821.5.57.2
| Sex: | Male |
| Designs: | Faceround |
| Machine Type: | Automatic Chronometer (COSC Standard Automatic Movement) |
| Style: | Luxurious |
| Glass side: | Sapphire |
| Diameter: | 38.5mm |
| Shell material: | Stainless Steel 316L / 18K Gold |
| Thickness: | 10.7mm |
| Wire material: | Leather cord |
| Strap Size: | 19mm |
| Water resistance: | 30m |
| Lug to Lug: | 47mm |
| Other function: | Attach 13 diamonds at the positions of the number markers. Daily calendar |
Original: $1,486.71
-65%$1,486.71
$520.35

















Description
| Sex: | Male |
| Designs: | Faceround |
| Machine Type: | Automatic Chronometer (COSC Standard Automatic Movement) |
| Style: | Luxurious |
| Glass side: | Sapphire |
| Diameter: | 38.5mm |
| Shell material: | Stainless Steel 316L / 18K Gold |
| Thickness: | 10.7mm |
| Wire material: | Leather cord |
| Strap Size: | 19mm |
| Water resistance: | 30m |
| Lug to Lug: | 47mm |
| Other function: | Attach 13 diamonds at the positions of the number markers. Daily calendar |
























