Longines Record Automatic Stainless Steel 40mm Watch for Men - L2.821.4.76.2
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | Brown |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Original: $1,162.71
-65%$1,162.71
$406.95












Description
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | Brown |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
























