Longines Master Collection Automatic 40mm Watch for Men - L2.793.5.57.7
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Thickness | 9.5mm |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Lug Width | 21mm |
| Movement | Automatic |
Original: $2,112.62
-65%$2,112.62
$739.42

















Description
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Thickness | 9.5mm |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Lug Width | 21mm |
| Movement | Automatic |
























