Longines La Grande Classique Tonneau Watch for Women - L4.288.0.09.6
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Dimensions | 22.2mm X 24.5mm |
| Case Thickness | 5mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Polished |
| Clasp | Hidden Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
The La Grande Classique L4.788 has a tonneau-shaped case measuring 29.7*32.5mm. The bezel is set with a total of 64 diamonds. It is powered by the quartz caliber L209.
Original: $1,037.53
-65%$1,037.53
$363.14







Description
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Dimensions | 22.2mm X 24.5mm |
| Case Thickness | 5mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/99ft. |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Polished |
| Clasp | Hidden Folding Clasp |
| Movement | Quartz |
The La Grande Classique L4.788 has a tonneau-shaped case measuring 29.7*32.5mm. The bezel is set with a total of 64 diamonds. It is powered by the quartz caliber L209.
























