Guess Sunrise Multifunction Blue Dial Blue Steel Strap Watch for Women - W0448L10
If you like keeping up with the latest fashion and accessory trends, buy Ladies' Watch Guess W0448L10 (37 mm) at the best price.
  • Gender: Lady
  • Diameter of the box: 37 mm
  • Watch face colour: Turquoise
  • Bracelet material: Metal
  • Type of movement: Quartz
  • Type of fastening: Pressure
  • Water resistance: 5 atm
  • Includes the brand's case
Material & Measurements
Model: W0448L10
Manufacturer: Guess
Series: Sunrise
Type: Ladies watch, Dress / Sport
Diameter: Ø 36 mm
Thickness: 10 mm
Case: Blue steel
Back case rear: Solid
Bracelet: Blue steel
Dial: Blue with roman numerals and index markings, luminescent hands
Buckle: Folding clasp made of steel
Bezel: Steel, blue
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Product image 19
Product image 20
Product image 21
Product image 22
Product image 23
Product image 24
Description
  • Gender: Lady
  • Diameter of the box: 37 mm
  • Watch face colour: Turquoise
  • Bracelet material: Metal
  • Type of movement: Quartz
  • Type of fastening: Pressure
  • Water resistance: 5 atm
  • Includes the brand's case
Material & Measurements
Model: W0448L10
Manufacturer: Guess
Series: Sunrise
Diameter: Ø 36 mm
Thickness: 10 mm