Guess Limelight Quartz Analog Blue Dial Blue Denim Strap Watch For Women - W0775l10
Movement: Quartz
Crystal: Mineral crystal glass
Diameter: 36 mm
Functions: Day of the week, date, day&night indicator
Water-resistant to: 5BAR
Strap: Leather with pin buckle
BRAND Guess
BRAND KIND Guess Limelight
GENDER Women
WATCH SHAPE Round
DISPLAY TYPE Analog
DIAL COLOR Blue
STRAP TYPE Jeans
STRAP COLOR Blue
STRAP KIND Jeans
DIAMETER 38 mm
THICKNESS
10 mm
THE WEIGHT 72 grams
DATE Monthly Date
WATER RESISTANCE
50 meters
DESIGN Guess
MOVEMENT Battery (Quartz)
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Product image 19
Product image 20
Product image 21
Product image 22
Product image 23
Description
Movement: Quartz
Crystal: Mineral crystal glass
Diameter: 36 mm
Water-resistant to: 5BAR
Strap: Leather with pin buckle
BRAND Guess
BRAND KIND Guess Limelight
GENDER Women
WATCH SHAPE Round
DISPLAY TYPE Analog
DIAL COLOR Blue
STRAP TYPE Jeans
STRAP COLOR Blue
STRAP KIND Jeans
DIAMETER 38 mm
THICKNESS
10 mm