Daniel Wellington Petite Bondi White Dial White Leather Strap Watch For Women - DW00100190
Case material: stainless steel
Movement: battery
The watch is powered by a battery.
Strap material: leather
Water resistance: 30M/3ATM
Crystal: mineral
Closure type: pin buckle
SKU 25687
Brand Daniel Wellington
Engraving 10
Case Diameter 32 mm
Category Ladies' watches
Movement Quarts (battery)
Glass Mineral
Luminescence No
Material Stainless Steel
Shape Round
Strap material Leather
Wristband width 14mm
Strap colour White
Case thickness 6
Wristband length 150 - 190 mm
Case colour Silver/gray
Dial colour Vit
Color Silver, White
Water resistance 30 m / Splash resistant
Collection Petite
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Product image 19
Product image 20
Product image 21
Product image 22
Product image 23
Product image 24
Description
Case material: stainless steel
Movement: battery
Water resistance: 30M/3ATM
Crystal: mineral
Closure type: pin buckle
SKU 25687
Brand Daniel Wellington
Engraving 10
Case Diameter 32 mm
Category Ladies' watches
Movement Quarts (battery)
Glass Mineral
Luminescence No
Material Stainless Steel
Shape Round
Wristband width 14mm
Strap colour White
Case thickness 6
Wristband length 150 - 190 mm