Breitling Chronomat Automatic 36 White Dial Silver Steel Strap Watch for Women - A10380101A2A1
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Thickness | 10.1mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | White |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Uni-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Lug Width | 18mm |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Description
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Thickness | 10.1mm |
| Dial Color | White |
| Screw-in Crown | No |
| Case Back | Solid |
| Lug Width | 18mm |