Breitling Chronomat Automatic 36 Green Dial Silver Steel Strap Watch for Women - A10380101L1A1
- Brushed & polished stainless steel case & bracelet.
- Green dial
- Polished hands with luminous fill.
- Applied polished index hour markers with luminous fill.
- Fine printed minute/seconds & fractions of a seocnds track.
- Date window at 6 o'clock.
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Thickness | 10.1mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Green |
| Clasp | Push Button Folding Clasp |
| Lug Width | 18mm |
Description
- Green dial
- Date window at 6 o'clock.
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Thickness | 10.1mm |
| Dial Color | Green |
| Lug Width | 18mm |